O chalupě

Chalupa se nachází v nedotčené přírodě rekreační osady Petříkov, která je jako stvořená pro milovníky zimních radovánek i letní turistiky. Osada Petříkov leží na pomezí Hrubého Jeseníku a Rychlebských hor. Je obklopena krásnými lesy, protéká zde horský potok.

V létě lze provozovat turistiku například na turistickou chatu Paprsek vzdálenou 5 km nebo na nejvyšší horu Rychlebských hor – Smrk (1125 m) vzdálenou 9 km. Další cíle mohou být směrem na Ramzovou a horu Šerák. Pro relaxování je určena zahrada s posezením, ohništěm, grilem a atrakcemi pro děti – skluzavka, houpačka a další.

V zimě lze využít několik sjezdových tratí v blízkosti chalupy, které jsou vybaveny moderními zařízeními na výrobu technického sněhu i moderními vleky. Milovníci běžek mohou vyzkoušet několik upravených tratí, které směřují z Petříkova přes chatu Paprsek až na Kralický Sněžník. Opačným směrem lze podniknout výlet přes Ramzovské a Červenohorské sedlo až na nejvyšší moravskou horu Praděd.

Chalupa je zčásti roubená, zčásti zděná, je jednou z prvních staveb v Petříkově.

Původní část chalupy v přízemí je zrekonstruovaná s ohledem na svůj historický původ. Nabídne návštěvníkům útulné ubytování s moderním vybavením. Prožijte Vaši dovolenou v krásné a čisté přírodě malebné části vesnice Ostružná – Petříkov a užijte si nezapomenutelný odpočinek.

Kontaktní údaje

Provozovatel: Marek Snášel, IČO 01325701, 8. května 75, 789 61  Bludov
Telefon: (+420) 776 569 410